Warsztaty rozwoju osobistego
W Kozecie znajdziesz wiele propozycji, które mogą Cię wzbogacić i przyczynić się do Twojego rozwoju osobistego. Proponujemy warsztaty tzw, krótkich form jak i dłuższe 2 dniowe spotkania warsztatowe o różnej tematyce. Wśród nich warsztaty podnoszące efektywność działania w różnych obszarach, warsztaty pracy z ciałem, spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy mają do przekazania coś wyjątkowego. Zajrzyj w Aktualności, aby zobaczyć jakie aktualnie warsztaty proponujemy. Jeśli masz jakieś konkretne zapotrzebowanie, napisz do nas: kontakt@kozeta.pl.

Czas trwania: od 0,5 do 2 dni w zależności od tematyki warsztatów
Terminy: w zakładce Aktualności
Warsztaty empatyczne
Każdy z nas doświadczył jak to, co mówimy potrafi ranić lub leczyć, wnosić spokój i bezpieczeństwo lub cierpienie i konflikty.  Język jakim się posługujemy odzwierciedla nasze myślenie, nastawienie do świata, a także naszą historię i osobowość.  A to co się dzieje w naszym życiu jest efektem działań i strategii jakie wybieramy by spełnić nasze potrzeby. Poprzez sposób komunikacji, jakim się posługujemy i działania, jakie stosujemy w celu zaspokojenia potrzeb, możemy kształtować nasz wewnętrzny świat oraz nasze relacje z innymi. Warsztaty empatyczne inspirowane Nonviolent Communication to nauka takiego sposobu komunikacji i myślenia, który wnosi dużo spokoju
i partnerstwa w relacje oraz daje odwagę do podążania za sobą.Z jakiego powodu warto wziąć udział w warsztatach empatycznych:

  • żeby lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i emocjami innych
  • tworzyć harmonijne relacje, umieć radzić sobie z nieporozumieniami i konfliktami
  • podejmować decyzje uwzględniające perspektywę zaangażowanych stron
  • nauczyć się prowadzenia trudnych rozmów
  • stawiać granice w dbałości o siebie i swoje interesy
  • nauczyć się pokojowego dogadywania się z dziećmi
  • wzmacniać własne poczucie wpływu


Na warsztatach empatycznych skupimy się na pracy na konkretnych dylematach przy wykorzystaniu narzędzi Nonviolent Communication w komunikacji do budowania partnerskich i satysfakcjonujących relacji.
Przykładowe tematy warsztatów:
Potrzeby – klucz do rozwiązywania nieporozumień i konfliktów
Prośby a żądania – czego Ty ode mnie chcesz?
Rodzicielstwo według Porozumienia bez przemocy
Nie – jak mówić „nie” i jak je przyjmować/ Odmawiać i umieć przyjmować odmowę tak, aby budować partnerskie relacje
Empatia – lekarstwo na ból, który uniemożliwia usłyszenie się wzajemnie
Czas trwania: 1 lub 2 dni w zależności od tematyki warsztatów
Terminy: w zakładce Aktualności

Treningi interpersonalne
Trening interpersonalny jest intensywnym 5-ciodniowym doświadczeniem grupowym, w trakcie którego uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, poznając lepiej swoje sposoby reagowania na innych ludzi i dowiadując się jak inni reagują na nich. Służy to pogłębieniu świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań, lepszemu rozumieniu siebie i innych oraz eksperymentowaniu z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu.
Trening interpersonalny to intensywne przeżycie bycia w relacji z innymi ludźmi, które jest źródłem bardzo cennych informacji na swój temat. Wiedzę o sobie warto potem przenieść do życia wprowadzając zmiany w sposobie funkcjonowania wśród bliskich, w pracy czy innych relacjach. Zapraszamy na trening interpersonalny wszystkich tych, którzy pragną samopoznania i rozwoju umiejętności interpersonalnych prowadzących do bardziej satysfakcjonujących relacji.
Czas trwania: 5 dni
Terminy: w zakładce Aktualności